Willa Polonia

Jest to jedyna zachowana drewniana willa w centrum Buska-Zdroju. Została wybudowana ok. 1900 r. przez dr. Juliana Majkowskiego, następnie przeszła na własność dr. Leopolda Byrkowskiego, który na łożu śmierci w 1938 r. przepisał ją organizacji Bratnia Pomoc przy Uniwersytecie Józefa Piłsudskiego.

Spacerkiem po Busku

Centrum Informacji Turystycznej organizuje cykliczne spacery ulicami Buska, podczas których przewodnik opowiada ciekawostki historyczne dotyczące mijanych miejsc, budynków i chętnie odpowiada na pytania zwiedzających.

Przejazdy ekologicznymi pojazdami

Pragnąc poznać uroki Buska-Zdroju i okolicy (także nocą) można bez wahania wsiąść do napędzanych energią elektryczną pojazdów. Poruszają się one między parkiem zdrojowym a rynkiem.

Zamek Dersława

Kierując się w stronę rynku, przechodzimy obok uroczego zameczku stylizowanego na warowną twierdzę z basztą i wieżyczkami obronnymi. Mieści się tu pensjonat "Zamek Dersława", który posiada 24 komfortowo wyposażone pokoje.

Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny "Ponidzie"

Fotografie prezentowane są na przełomie grudnia i stycznia w salach wystawowych Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Galerii BWA "Zielona". Przegląd skupia miłośników fotografii z całego kraju, choć w osiemnastu jego edycjach nie brakowało także prac wykonawców z zagranicy.

Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Województwo Świętokrzyskie
Unia Europejska

"Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze"