Spacer promenadą po Busku-Zdroju

Park Zdrojowy w Busku-Zdroju powstał w pierwszej połowie XX wieku i towarzyszy uzdrowisku od początku jego istnienia. Środowisko parkowe zapewnia korzystne warunki wypoczynku i jak potwierdzają kuracjusze, pozytywnie wpływa na proces leczenia i rehabilitacji.

Hipoland - Jazda Konna

Ośrodek jazdy konnej i hipoterapii w Zbludowicach organizuje zajęcia dla wszystkich, bez względu na wiek. Oferuje organizację imprez integracyjnych, w tym przejażdżki bryczką czy saniami w zimę. Jazda konna odbywa się tu zawsze pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

W Pacanowie znajduje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, którego głównym celem jest nauka poprzez zabawę. Przez cały rok przewodnicy ECB oprowadzają po "Bajkowym Świecie", w którym zwiedzający spotykają postacie z bajek wielu krajów.

Rzeka Nida

Jest to typowa rzeka nizinna, silnie meandrująca z wieloma odnogami tworzącymi wyjątkową strukturę delty śródlądowej. Jest bogata w ryby, występuje tu rzadko spotykany minóg strumieniowy.

Pomnik przyrody nieożywionej "Karabosy"

Odsłonięcie geologiczno-florystyczne "Karabosy" leży w obrębie sołectwa Siesławice i jest jedną z atrakcji szlaku drewnianego budownictwa sakralnego wzdłuż Maskalisu. 

Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Województwo Świętokrzyskie
Unia Europejska

"Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze"