Wyjazd do sanatorium to bez wątpienia najlepsza inwestycja. Bez względu na to, czy zamierzamy zapłacić za wyjazd samemu, czy skorzystać z dopłat NFZ jest to wydatek, który zwróci się bardzo szybko. Tym sposobem możemy połączyć przyjemne z pożytecznym i zainwestować czas w to, co mamy najcenniejszego, czyli nasze zdrowie.
Jak wyjechać do sanatorium?
Do Sanatorium "Nida-Zdrój" można wyjechać na dwa sposoby: płacąc za pobyt samodzielnie, a także na koszt Narodowego Funduszu Zdrowia. Sfinansuje nam on w pełni jedynie leczenie w szpitalu uzdrowiskowym. W przypadku pobytu w sanatorium musimy liczyć się z koniecznością partycypacji w kosztach. W jej ramach będziemy musieli pokryć częściowo koszty wyżywienia i noclegu. Ich wysokość jest uzależniona od standardu pokoi oraz pory roku, w jakiej przypadnie nam termin. Korzystając z "wczasów zdrowotnych" z pomocą NFZ, musimy się liczyć również z tym, że nie będziemy mieć możliwości wyboru czasu i miejsca pobytu, a od momentu złożenia skierowania do wyjazdu może minąć nawet kilkanaście miesięcy.
Dlaczego Sanatorium "Nida-Zdrój"?
Jest kilka ważnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę wybierając sanatorium. Dwie podstawowe kwestie to infrastruktura i lokalizacja oraz kadra = doświadczenie. Sanatorium Uzdrowiskowe "Nida-Zdrój" to komfortowy obiekt bez barier architektonicznych usytuowany w centrum Buska-Zdrój na terenie własnego, trzy hektarowego parku rekreacyjno-wypoczynkowego. Sanatorium jest na bieżąco modernizowane, aby nasi Goście czuli się komfortowo. Inwestujemy w nowy sprzęt rehabilitacyjny oraz szkolenia naszej kadry.
Od ponad 50 lat specjalizujemy się leczeniu i rehabilitacji:
W naszym Sanatorium znajdą Państwo zakwaterowanie w przytulnych i komfortowych pokojach - łącznie 256 miejsc, a profesjonalna i serdeczna obsługa zapewni smaczny, pełnowartościowy odpowiedni również dla cukrzyków posiłek.
Zdrowie nie tylko dla ciała
Dodatkowym atutem może być ciekawa okolica, własna kawiarnia, w której będzie można spędzić wolny od zabiegów czas. Dlaczego warto zdecydować się na leczenie uzdrowiskowe? Kluczowym atutem, jaki niesie ze sobą leczenie uzdrowiskowe, jest fakt, że w odróżnieniu od farmakologii nie niesie ono ze sobą żadnego zagrożenia dotyczącego wystąpienia powikłań czy niepożądanych skutków obocznych. Terapia w sanatorium nie obciąża organizmu, ale daje mu optymalne warunki i stymuluje do wydajniejszej walki z chorobą i zwiększenia odporności.
Wyjazdy zdrowotne poprawiają nasz stan nie tylko poprzez zabiegi. Podczas wizyty w sanatorium oddziałują na nasz organizm również czynniki o charakterze psychosomatycznym. Złagodzenie stresu, zwiększona ilość czasu na odpoczynek i sen, odcięcie się od codziennych problemów oraz przebywanie w miłej atmosferze sprawi, że poczujemy się zregenerowani i będziemy mieli więcej siły do działania.
"Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze"