Polonia Mansion

Jest to jedyna zachowana drewniana willa w centrum Buska-Zdroju. Została wybudowana ok. 1900 r. przez dr. Juliana Majkowskiego, następnie przeszła na własność dr. Leopolda Byrkowskiego, który na łożu śmierci w 1938 r. przepisał ją organizacji Bratnia Pomoc przy Uniwersytecie Józefa Piłsudskiego.

Walk around Busko

Centrum Informacji Turystycznej organizuje cykliczne spacery ulicami Buska, podczas których przewodnik opowiada ciekawostki historyczne dotyczące mijanych miejsc, budynków i chętnie odpowiada na pytania zwiedzających.

Trips in eco vehicles

Pragnąc poznać uroki Buska-Zdroju i okolicy (także nocą) można bez wahania wsiąść do napędzanych energią elektryczną pojazdów. Poruszają się one między parkiem zdrojowym a rynkiem.

The trail of sacred wooden architecture along Maskalis

Busko-Zdrój jest pełne atrakcji nie tylko kulturowych, ale również historycznych oraz krajoznawczych. Miłośnikom architektury sakralnej i spacerów spodoba się szlak Drewnianego Budownictwa Sakralnego wzdłuż Maskalisu.

Dersław Castle

Kierując się w stronę rynku, przechodzimy obok uroczego zameczku stylizowanego na warowną twierdzę z basztą i wieżyczkami obronnymi. Mieści się tu pensjonat "Zamek Dersława", który posiada 24 komfortowo wyposażone pokoje.

"Ponidzie"National Photographic Review

Fotografie prezentowane są na przełomie grudnia i stycznia w salach wystawowych Buskiego Samorządowego Centrum Kultury oraz Galerii BWA "Zielona". Przegląd skupia miłośników fotografii z całego kraju, choć w osiemnastu jego edycjach nie brakowało także prac wykonawców z zagranicy.

Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Województwo Świętokrzyskie
Unia Europejska

"Demand Innovation System - development of SMEs in the Świętokrzyskie region through professional advisory services"