Busko-Zdrój - Wełecz - Kameduły bike route

Ścieżka prowadzi przez malownicze tereny należące do Szanieckiego Parku Krajobrazowego. Na północy biegnie równolegle do drogi łączącej miejscowości Mikułowice, Nowy Folwark i Kameduły.

Walking on Busko-Zdrój promenade

Park Zdrojowy w Busku-Zdroju powstał w pierwszej połowie XX wieku i towarzyszy uzdrowisku od początku jego istnienia. Środowisko parkowe zapewnia korzystne warunki wypoczynku i jak potwierdzają kuracjusze, pozytywnie wpływa na proces leczenia i rehabilitacji.

Hipoland - horse riding

Ośrodek jazdy konnej i hipoterapii w Zbludowicach organizuje zajęcia dla wszystkich, bez względu na wiek. Oferuje organizację imprez integracyjnych, w tym przejażdżki bryczką czy saniami w zimę. Jazda konna odbywa się tu zawsze pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

European Centre of Fairy Tales in Pacanów

W Pacanowie znajduje się Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka, którego głównym celem jest nauka poprzez zabawę. Przez cały rok przewodnicy ECB oprowadzają po "Bajkowym Świecie", w którym zwiedzający spotykają postacie z bajek wielu krajów.

The Nida River

Jest to typowa rzeka nizinna, silnie meandrująca z wieloma odnogami tworzącymi wyjątkową strukturę delty śródlądowej. Jest bogata w ryby, występuje tu rzadko spotykany minóg strumieniowy.

"Karabosa" monument of inanimate nature

Odsłonięcie geologiczno-florystyczne "Karabosy" leży w obrębie sołectwa Siesławice i jest jedną z atrakcji szlaku drewnianego budownictwa sakralnego wzdłuż Maskalisu. 

Fundusze Europejskie Program Regionalny
Rzeczpospolita Polska
Województwo Świętokrzyskie
Unia Europejska

"Demand Innovation System - development of SMEs in the Świętokrzyskie region through professional advisory services"